Hírek
2012. Január 04. 08:30, szerda |
Sport
Forrás: mno.hu/MTI
A világ élvonalába kerültek a magyar lányok

A világ legjobb nyolc csapata közé jutott a magyar női U18-as jégkorong-válogatott, miután az utolsó forduló eredményeitől függetlenül megnyerte a tromsöi divízió I-es világbajnokságot.
Gömöri Csaba szövetségi edző együttese kedden a házigazda norvégokat győzte le 5-2-re, előtte pedig az osztrák, a szlovák és a japán alakulatnál volt jobb. A britek elleni szerdai találkozónak már nincs tétje a magyarok szempontjából.
A világ élvonalában olyan sportági hatalmak szerepelnek jelenleg, mint Kanada, az Egyesült Államok, Oroszország, Svédország, Finnország, Csehország, Németország és Svájc. Ilyen „magasságban” magyar női válogatott még soha sem járt.
A magyar női U18-as válogatott három éve „létezik”, a játékosok döntő többsége korosztályos fiúcsapatokban edződik. Az együttes novemberben megnyerte az asiagói divízió I-es selejtezőt, ennek jogán vehetett most részt a tromsöi tornán.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 25. 16:40, csütörtök | Sport
Juhász Csaba: Egy nagyon nehéz versenyen vagyunk túl
Csabi beszámolója a 3. WHB Győr Rally-ról.
2025. Szeptember 25. 07:00, csütörtök | Sport
Európa-liga - Keane: a párharcok megnyerése lehet a kulcs a Plzen ellen
Elsősorban az egy az egy elleni párharcok megnyerése lesz csütörtök este a siker kulcsa a Viktoria Plzen elleni Európa-liga-mérkőzésen Robbie Keane, a Ferencváros labdarúgócsapatának vezetőedzője szerint.
2025. Szeptember 25. 06:59, csütörtök | Sport
Férfi kézilabda BL - A Veszprém három góllal nyert Bukarestben
A klubvilágbajnok Veszprém 30-27-re nyert Rosta Miklós román csapata, a Dinamo Bucuresti otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, szerdán.
2025. Szeptember 25. 06:51, csütörtök | Sport
Futsal: A magyar válogatott kijutott az Európa-bajnokságra
A magyar férfi futsalválogatott kijutott a jövő évi Európa-bajnokságra, mivel a múlt csütörtöki 3-2-es győzelem után a pótselejtező szerdai visszavágóján 2-2-es döntetlent játszott Románia vendégeként Craiovában.