Városlista
2025. december 25, csütörtök - KARÁCSONY

Hírek

2011. November 23. 15:47, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A túl sok és a kevés só is árthat a szívnek

A túl sok és a kevés só is árthat a szívnek

Annak ellenére, hogy napjainkban a túl sok só fogyasztása okozza a legtöbb problémát, a kutatók felhívják a figyelmet arra, hogy egyes esetekben a túl kevés só is egészségügyi gondokat okozhat.

Elmondásuk szerint ugyanis a cukorbetegek és a szívbetegek esetében a só megvonása majdnem olyan veszélyes lehet, mint a sófogyasztás túlzásba vitele.

Jelenleg naponta az emberek akár 6000-7000 milligramm sót is elfogyasztanak, ami az ajánlott mennyiség (3000 milligramm) kétszerese. A szakemberek szerint ezt a hatalmas mennyiséget mindenképpen csökkenteni kellene, aki azonban már most is betartja a normál határértéket, az ne csökkentse tovább a sóadagját - írja a Journal of the American Medical Association.

Ezt támasztják alá a legújabb kutatások is, amelyek során olyan embereket vizsgáltak, akik az ajánlottnál több vagy kevesebb sót fogyasztottak. A túl sok só az adatok szerint növelte a szívbetegségek, a stroke, a szívinfarktus és a szívelégtelenség miatti halálozás esélyét. Ugyanakkor a túl kevés só elfogyasztása is növelte annak az esélyét, hogy valaki szívelégtelenségben vagy szívbetegségben haljon meg.

A szakértők szerint utóbbi jelenség oka, hogy a ma élő lakosság már alapvetően nagyobb eséllyel lesz szívbeteg, mint a korábbi generációk, éppen ezért óvatosan kell bánni a sómegvonással is. Különösen azoknak kell odafigyelniük a normál sóbevitelre, akik szívbetegek, vesebetegek, cukorbetegek vagy túl magas a vérnyomásuk.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: kutatók, , szív

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak

Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.

2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld

Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar

Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.

2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld

Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra

Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.

2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld

Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!

A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is