Hírek
2019. Október 24. 06:43, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
A tavalyi zárszámadásról tárgyal a Ház

Az Országgyűlés csütörtökön tartja meg a 2018-as költségvetés zárszámadásáról szóló általános vitát.
A parlament aktuális ülésének harmadik napja reggel 9 órakor kezdődik, a zárszámadás tárgyalása jelenti az egyetlen napirendi pontot.
A kabinet korábbi tájékoztatása alapján a tavalyi zárszámadásból nemcsak az derül ki, hogy az adócsökkentések és adókedvezmények több százmilliárd forintot hagytak a gyermekes családoknál, a lakosságnál és a vállalkozásoknál, hanem az is, hogy az öt százalék feletti gazdasági növekedésnek köszönhetően a tervezettnél alacsonyabb, 2,3 százalék lett a költségvetés hiánya, miközben az államadósság mutatója 70,2 százalékra mérséklődött.
Domokos László, az Állami Számvevőszék (ÁSZ) elnöke a zárszámadást értékelve közölte, Magyarország gazdasági fejlettsége 2018-ban tovább közeledett az európai uniós átlaghoz, amihez hozzájárult a magyar gazdaság fenntartható kifehéredése.
A Ház ülése jövő hétfőn, kérdésekkel és azonnali kérdésekkel zárul.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 27. 07:25, péntek | Belföld
Pride - ORFK: a szervezőké a felelősség
2025. Június 27. 07:23, péntek | Belföld
Átmenetileg enyhül a kánikula a hévégére
Átmenetileg enyhül a kánikula a hétvégére, a hőmérséklet csúcsértéke 30 Celsius-fok körül alakul.
2025. Június 26. 07:21, csütörtök | Belföld
Ma tetőzik a kánikula, este hidegfront érkezik
Csütörtökön tetőzik a kánikula: az Alföld déli régiójában akár 38-39 Celsius-fokot is mutathatnak a hőmérők, majd este hidegfront érkezik záporokkal, zivatarokkal és nagy területen viharossá fokozódik a szél