Hírek
2012. Május 10. 07:13, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
A sokat tévéző gyerekek étrendje szegényesebb
Azok a gyerekek, akik több időt töltenek a tévé előtt, szegényesebben étkeznek - írja egy új tanulmány.
A kutatás nem bizonyítja, hogy a tévénézésnek bármi köze lenne ahhoz, hogy mit esznek a gyerekek, illetve egyéb faktorokhoz, mint például a neveltetés - írja a HealthDay.
A tanulmányból kiderül, minél többet tévézik valaki, annál kevésbé eszik gyümölcsöt és zöldséget minden nap, és annál inkább eszik cukrokat, iszik szénsavas üdítőt, illetve hagyja el a reggelit.
A tanulmány szerzője azonban hozzátette: a dolog elég összetett és komplikált, mert sok esetben azok a fiúk, akik aktívabbak, általában többet néznek tv-t. Van némi bizonyíték arra, hogy maga a tv a kockázati faktor. Ez azért lehet, mert az ember anyagcseréje annyira lassú tévézés közben, hogy rosszabb, mint bármilyen más tevékenység végzésekor.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
A héten napos és tartósan párás, ködös területek is előfordulhatnak
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: az amerikai elnökkel pénzügyi védőpajzsról szóló megállapodást kötöttem
2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld
Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől
Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája
2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld
Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk
HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf
