Városlista
2026. június 25, csütörtök - Vilmos

Hírek

2020. Április 21. 10:37, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A koronavíruson átesettek vérsavóját használnák terápiára

A koronavíruson átesettek vérsavóját használnák terápiára

A koronavírus-fertőzésen már átesett emberek vérsavója terápiás felhasználásának lehetőségeit kutatják a Nemzeti Népegészségügyi Központ biztonsági laboratóriumában

– közölte a laboratórium vezetője kedden az M1 csatornán. Kis Zoltán elmondta: a betegség alatt ellenanyagot termel a szervezet, amely a gyógyulás után véd a fertőzéstől. A laboratóriumban azt kutatják, mennyi ellenanyag termelődik, és az meddig marad meg a szervezetben – mondta.

Hozzátette: utóbbira még nincs pontos adat, de egyes feltételezések szerint egy évig vagy akár még tovább is fellelhető.

A laborvezető szerint olyan, már meggyógyult embereket kell keresni, akiknek a vérsavójában sok vírusellenes anyag van, mert az ő vérsavójukat fel lehetne használni a súlyos betegek kezelésére.

Kis Zoltán beszélt arról is, hogy az Egészségügyi Világszervezet adatai alapján több olyan vakcina van, amely az egyes fázisban tart, vagyis ártalmatlansági vizsgálatokat végeznek rajtuk, és van olyan is, amelyik a klinikai, kettes fázisban jár. A biológiai folyamatokat azonban nem lehet sürgetni, ezért nem várható, hogy pár hónap múlva elérhető legyen egy hatásos vakcina – vélekedett a laborvezető.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól

A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására

A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.