Hírek
2011. Szeptember 07. 14:13, szerda |
Külföld
Forrás: HírTV
A kormányzati épület mellett robbantak fel
21-en meghaltak, több mint 40-en megsebesültek a pakisztáni Kvetta városában egy robbantásos öngyilkos merényletben.
A két nagy erejű detonáció egy kormányzati épület mellett történt, feltételezések szerint a támadók a helyi hatóságok vezetőit és a pakisztáni határőrség katonáit vették célba. Két nappal ezelőtt ebben a városban fogták el az al-Kaida terrorszervezet egyik magas rangú vezetőjét, így nem kizárt, hogy a merénylet megtorló akció volt a szélsőségesek részéről. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 09. 09:50, vasárnap | Külföld
Ukrajnai háború - Kreml: nem lehet előre jelezni a budapesti csúcs időpontját
Nem lehet előre jelezni a budapesti orosz-amerikai csúcstalálkozó időpontját - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára pénteken újságíróknak.
2025. November 08. 08:42, szombat | Külföld
Hadrendbe állt Kína első saját tervezésű repülőgép-hordozója
Kína hadrendbe állította első, teljes egészében saját tervezésű és gyártású repülőgép-hordozóját, a Fucsient, amelyet Hszi Csin-ping kínai elnök jelenlétében avattak fel a déli Hajnan szigetén
