Hírek
2016. Január 07. 08:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
A honvédséget is bevetnék terrorveszély esetén
Terrorveszély esetén is lehetőség lenne a magyar katonák bevetésére, ha a parlament elfogadja a Honvédelmi Minisztérium javaslatát a rendkívüli jogrend alkalmazásához szükséges szabályok megváltoztatásáról
- írja a Magyar Idők csütörtöki számában. A lap úgy tudja, Simicskó István honvédelmi miniszter a jövő keddi, ötpárti egyeztetésen terjeszti elő a tervezetet, amely egy új, hatodik minősített időszak bevezetését szorgalmazza. A javaslat elfogadásához ellenzéki támogatás is szükséges az alaptörvény módosítása miatt - írják.
Az alaptörvény jelenleg veszélyhelyzet, váratlan támadás, megelőző védelmi helyzet, rendkívüli állapot és szükségállapot esetén engedi meg a különleges jogrend bevezetését, ami a honvédség hazai bevetésével, valamint belső mozgósításával járhat.
A lap saját értesülésre hivatkozva arról is beszámol, hogy Simicskó István a jövő héten ismerteti a hadsereg átszervezésével, korszerűsítésével kapcsolatos szervezeti változtatásait. Az átalakítás során egyebek mellett újra önálló haderőnemmé válhat a légierő, valamint Szolnok ezredszintű elit alakulatnak adhat otthon - írják.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
A héten napos és tartósan párás, ködös területek is előfordulhatnak
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: az amerikai elnökkel pénzügyi védőpajzsról szóló megállapodást kötöttem
2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld
Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől
Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája
2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld
Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk
HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf
