Hírek
2011. Augusztus 28. 14:25, vasárnap |
Belföld
Forrás: HírTV
A hónap végéig tesznek javaslatot az árakról
Még nem kapta meg a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium az energia hivatal javaslatát az új távhőtarifákról.
Az árváltozás mértékéről a hivatal megkérdezte az érintett önkormányzatokat, a helyhatóságok abban bíznak, hogy az esetleges drágulás nem haladja majd meg az inflációt. Az ármegállapítás joga egy tavaszi törvénymódosítással került át a képviselő-testületektől az energetikáért felelős fejlesztési miniszterhez. A szaktárca államtitkára előzetesen annyit mondott: az állam nem kényszerítheti veszteséges működésre a hőerőműveket és a távhőszolgáltatókat. Bencsik János azonban hozzátette, a kormányzat azzal is tisztában van, hogy a fogyasztók jelentős része a távfűtés piaci árát nem tudja megfizetni, ezért kordában tartanák az árakat. A Magyar Energia Hivatalnak augusztus 31-ig kell eljuttatnia a javaslatot a minisztériumnak. (lm)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
