Városlista
2026. június 25, csütörtök - Vilmos

Hírek

2011. Augusztus 10. 07:21, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

A határon túlról is küldtek búzát a nemzet kenyeréhez

A határon túlról is küldtek búzát a nemzet kenyeréhez

Megérkezett a szigetvári malomba a nemzet kenyerének alapanyaga. A búzát az ország városai mellett határon túli magyar lakta területekről gyűjtötték. A búzát a hét végén őrlik meg, augusztus 20-ra kenyér készül belőle.

Összesen tíz tonna búza gyűlt össze a nemzet kenyerének elkészítéséhez. Az ország valamennyi megyéjéből, több nagyvárosból és a határon túli magyar lakta területekről is érkeztek zsákok. A legaktívabbak a felvidékiek és az erdélyiek voltak.

Szabó Judit, a Neolit Kft. üzletág-vezetője elmondta: annyira lelkesek voltak az emberek, hogy Szlovákiában egy-két kilós csomagokban postán küldtek az összegyűjtő helyre búzát.

A zsákok tartalmát a szigetvári malomban öntötték össze, a kenyérnek való nagy részét itt, egy kisebb mennyiséget pedig Mohácson őrölnek meg. A két település kiválasztása nem véletlen, a szervezők történelmi városokat jelöltek ki a feldolgozás helyszínének. A lisztből készült kenyeret augusztus 20-án Pécsett fogják szétosztani.

„Ez a nemzeti összetartozást, az összefogást és a szolidaritást szimbolizálja, hiszen ez egy össznemzeti kenyér” – fogalmazott Gáll Orsolya, a pécsi polgármesteri hivatal sajtóreferense. „A határon túli magyar lakta területekről éppúgy érkezett búza, mint az ország valamennyi megyéjéből. Ebből készül el egy nagy kenyér és 3000 kiscipó” – fűzte hozzá.

A cipókat adományért cserébe árulják majd az alkotmány ünnepén, a befolyt összeg pedig a „Nekem nincs ebédem” Pécsi Jótékony Nőegylet számlájára kerül. A sütésből kimaradó alapanyagot pedig a Böjte Csaba atya által vezetett dévai Szent Ferenc Alapítvány kapja meg. (pr)

hírTV

Címkék: kenyér

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól

A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására

A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.