Városlista
2025. december 25, csütörtök - KARÁCSONY

Hírek

2011. Október 09. 14:25, vasárnap | Belföld
Forrás: HírTV

A dobozos sörök és a PET-palackos üdítőitalok is többe kerülhetnek

A dobozos sörök és a PET-palackos üdítőitalok is többe kerülhetnek

Háromszorosára emelné a kormány a szeptembertől bevezetett környezetvédelmi termékdíjakat – írja a Népszabadság, a birtokába jutott tervezetre hivatkozva.

Drágulhatnak a dobozos sörök, a PET-palackos üdítőitalok, az üveges italok, a nejlonzacskók és a mobiltelefonok után fizetendő tételek. A legnagyobb emelkedésre utóbbiaknál kell számítani, ott a jelenlegi 100 forintról 500-ra növelnék a közterhet. A lap által megkérdezett illetékes szerint ez alapján az üdítőipar terhe a most fizetett 3,6 milliárdról csaknem 10 milliárd forintra nőhet. Jelenleg a gyártó mentesül a környezetvédelmi termékdíj alól, ha teljesít egy bizonyos összegyűjtési és újrahasznosítási kvótát. (pr)

hírTV

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak

Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.

2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld

Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar

Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.

2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld

Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra

Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.

2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld

Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!

A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is