Hírek
2011. Július 02. 14:21, szombat |
Belföld
Forrás: HírTV
15 perccel rövidülhet a menetidő
Gyorsabb lehet a vasúti közlekedés Budapest és Székesfehérvár között a vasúti szakasz felújítása után. A munkákat már elkezdték Tárnok és Martonvásár között.
A felújítás egy eddig ritkán használt módszerrel, az úgynevezett nagygépes technológiával történik, amit egy vágányátépítő gép végez. A szerkezetet pénteken mutatták be a sajtónak, napi 10 órás műszakban dolgozik, és 1500-2000 métert halad előre. A Kelenföldi pályaudvar és Székesfehérvár között 2014 elejétől a menetidő akár 15 perccel is rövidebb lehet.
Loppert Dániel, a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. kommunikációs igazgatója kifejtette: „a teljes szakasz 43 kilométer hosszú, ez 2012 decemberéig fog elkészülni, amelynek következtében 160 kilométer per órás sebességgel lehet majd ezen a szakaszon közlekedni, amely Budapest és Székesfehérvár viszonylatban 15 perces különbséget jelent majd”. Hozzátette: „jelenleg vágányzár van a pálya egyik oldalán, de a személyszállítás továbbra is működik ezen a szakaszon”. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
A héten napos és tartósan párás, ködös területek is előfordulhatnak
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: az amerikai elnökkel pénzügyi védőpajzsról szóló megállapodást kötöttem
2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld
Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől
Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája
2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld
Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk
HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf
