Hírek
2011. Augusztus 03. 14:43, szerda |
Belföld
Forrás: STOP
1014 lóerő, 370 km/óra négy keréken
A tengerentúlon dolgozó Hennessey Performance tuningcég megmutatta, hogyan kell erősebb gépet alkotni a Bugatti Veyronnál.
Az erősebb ez esetben nem egyenlő a gyorsabbal, az 1014 lóerősre és 1286 Nm forgatónyomatékúra hizlalt Cadillac CTS-V Coupé ugyanis minden erejét a hátsó tengelyen keresztül küldi aszfaltra, ami miatt nulla-százas sprintje csupán 3,5 másodperc a Veyron 2,5 másodpercével szemben, hiába beszélünk plusz 13 lóerőről.
Az amerikai tuner két turbót pakolt az alapban is félezer lóerős V8-as szívre, majd új hengerfejekkel és főtengellyel, továbbfejlesztett befecskendezőkkel és a motorvezérlő elektronika teljes átírásával érték el az 1014 lóerős teljesítményt. A 370 km/órás végsebességre képes kupéból a Hennessey mindössze 12 darabot kíván legyártani, azt azonban egyelőre nem tudjuk, hogy mennyiért adják majd a példányokat.
STOP
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
A héten napos és tartósan párás, ködös területek is előfordulhatnak
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: az amerikai elnökkel pénzügyi védőpajzsról szóló megállapodást kötöttem
2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld
Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől
Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája
2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld
Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk
HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf
