Hírek
2012. Március 10. 07:07, szombat |
Életmód
Forrás: OrintPress
10 tipp, hogyan étkezzünk egészségesen

Az embernek minden nap oda kell figyelnie az étellel bevitt káros anyagok mennyiségére. Szinte vadászni kell az egészséges ennivalókat, túl kell élni a szupermarketek által kínált \'ipari termékeket.\'
A jó hír az, hogy ha követünk 10 egyszerű szabályt, akkor biztonságosan étkezhetünk.
Gondoljunk rájuk úgy, mint vásárlási és étkezési trükkökre. Ha csak ezeket a dolgokat betartjuk és semmi mást nem, automatikusan igazi, friss ételeket fogunk fogyasztani, amik megakadályozzák és visszafordítják a legtöbb olyan krónikus betegség kialakulását, ami leszívja az energiát, stresszben tart és kimerít bennünket.
Először is csak olyan ételt vásároljunk, amelyik nincs felcímkézve, vagy olyat, amit nem dobozban vagy csomagoltan lehet kapni. Ha egy étel fel van címkézve, legyen kevesebb mint 5 összetevője. Ha fel van tüntetve a cukor, mint összetevő (bármilyen címszó alatt; méz, agave, juharszirup, nádcukor vagy melasz), dobjuk ki. Szintén váljunk meg attól az ennivalótól, ami magas fruktóz kukoricaszirup tartalmú és attól is, amelyik címkéjén a hidrogénezett szót látjuk. A finomított sütőolajoknak és az általunk nem ismert összetevőknek, amik nevét ki sem tudjuk ejteni, szintén a kukában a helyük. A tartósítószerrel, adalékanyagokkal, vagy ételfestékkel készült ételeket se vegyük meg. Dobjuk ki azt is, amiben mesterséges édesítőszerek vannak.
Ha azt látjuk, hogy háztáji eredetű, nem gyárból érkezett az étel, akkor tudjuk, hogy egészséges ennivalót veszünk - írja a Foxnews.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 11. 07:11, hétfő | Életmód
KIM: minden eddiginél többen jelentkeztek a megújult magyar felsőoktatásba
Megdőlt minden eddigi rekord, soha korábban nem volt ilyen magas a magyar felsőoktatásba jelentkezők száma az általános és pótfelvételi eljárást együtt nézve
2025. Augusztus 10. 08:13, vasárnap | Életmód
Augusztus 20. - A Korál, a Neoton Família és a Bikini is fellép a Retro Tabán koncertsorozaton
A Korál, Szikora Róbert és az R-GO, a Neoton Família és a Bikini is fellép a hagyományos Szent István-napi Retro Tabán koncertsorozaton augusztus 16. és 19. között.
2025. Augusztus 09. 10:34, szombat | Életmód
Hat érmet nyertek a magyar diákok a mesterséges intelligencia diákolimpián Pekingben
Két ezüst- és négy bronzérmet szereztek a magyar diákok a Nemzetközi Mesterséges Intelligencia Diákolimpián Pekingben - tudatták a magyar szervezők az MTI-vel közleményben pénteken.